powrót do  ZJAZD-strona główna           Trzeci Zjazd Wiszniewskich                             aktualizacja 04.06.2004

Tak trwały przygotowania do Trzeciego Zjazdu Wiszniewskich

W dniu 08.03.2004 w Warszawie odbyło się spotkanie organizacyjne Trzeciego Zjazdu Wiszniewskich. Na spotkaniu obecni byli: Ania Matusewicz, Beata Kowalewska, Joasia Wiaderna, Tomasz Wiszniewski, Marek Wiszniewski (fotoreporter), Grzegorz Giżewski.

Zapoznano się z proponowanym podziałem pracy i programem zjazdu.

Na w/w spotkaniu w związku z niemożliwością wykorzystania „programu zawodów” (brak boiska do „kosza”) przygotowanego przez Bogusława Jarmakowskiego jednogłośnie wysunięto wniosek (i prośbę) o przygotowanie alternatywnej formy zabawy.

Przyjęty tez został pomysł, aby podczas ogniska została przeprowadzona aukcja przedmiotów na rzecz odnowy nagrobka Ludwika Wiszniewskiego i/lub zebranie funduszy na organizację zjazdów. Postanowiono również, że zostanie wysłana prośba do członków rodu o przygotowanie ewentualnych „drobiazgów” na aukcję. Przedmioty, które zostały już zaakceptowane: 1.zdjęcie z I Zjazdu (G.G), 2.książka z wierszem Ludwika Wiszniewskiego (G.G.), 3. koszulka ze „specjalnymi” napisami (W.J.), 4. zdjęcie-reprodukcja Konstancji i Tomasza Wiśniewskich (P.W.), 5. drzewko + tabliczka z napisem (?), 6. muszelki z Mai Moana lub „rękodzieło” Stana W. (S.W.).

Po zamknięci spotkania wszyscy zebrani świadomi swoich „nowych obowiązków” rozeszli się bez szemrania (mam nadzieję!) do swoich domów.

Tomkowi Wiszniewskiemu dziękujemy za udostępnienie swojego mieszkania na salę obrad, jak i za smakowity poczęstunek.

Po spotkaniu Bogusław Jarmakowski wysunął dodatkową propozycję zorganizowania konkursu NAPITEK RODOWY, który został przyjęty i zaakceptowany.

spisał i opracował

samozwańczy przewodniczący

Grzegorz Giżewski